W dniach 8 - 18 lipca 2019 odbędzie się KURS WOKALISTYKI OPEROWEJ W IWONICZU. Przedsięwzięciem kieruje prof. Feliks Widera.

Szczegóły: www.kurswokalny.pl

 

W dniach 20-22 września br. odbędzie się we Wrocławiu międzynarodowa konferencja naukowa Professional Challenges of Vocal Pedagogy in the 21st Century pod patronatem European Voice Teachers Association (EVTA) oraz Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Udział w konferencji jest bezpłatny dla słuchaczy. Koszt uroczystej kolacji z gośćmi z Europy w piątek 20.09.2019 – 100 zł. Wstępne potwierdzenie chęci udziału w konferencji oraz udziału w kolacji prosimy przesłać do 30.06.2019.

Osoby, które chcą w wydawnictwie konferencyjnym wydać artykuły naukowe w języku angielskim, dotyczące wyzwań pedagogiki wokalnej XXI wieku, muzyki Stanisława Moniuszki oraz muzyki polskiej – prosimy o zgłoszenie tego jak najszybciej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Artykuł należy przesłać na w/w adres do 21 lipca, razem z opłatą konferencyjną dla uczestników publikujących. Opłata konferencyjna z publikacją wynosi 200 zł dla członków PSPŚ/EVTA, 300 zł dla pozostałych. Redakcja zastrzega sobie prawo nieprzyjęcia artykułu bez podania przyczyn, w tej sytuacji opłata konferencyjna zostanie zwrócona. Wstępne potwierdzenie chęci publikacji prosimy przesłać do 30.06.2019.

W ramach konferencji  zaplanowano na 20 oraz 21 września br. uroczyste koncerty w wykonaniu studentów. Władze Wydziałów mogą zaproponować jedną lub dwie osoby z grona studentów polskich uczelni muzycznych do współudziału w prezentacji artystycznej polskiego repertuaru wokalnego. Ze względu na wymogi konferencji, koszt delegowania i zakwaterowania uczestników koncertu ponosi uczelnia delegująca. Wstępną informację zawierającą sugestię osoby studenta/studentki prosimy o przesłanie mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie niestety nie będzie jednoznaczne z akceptacją propozycji; będzie to uzależnione od wielu czynników - stopnia zaawansowania, rodzaju głosu, propozycji repertuarowej etc.

           W związku z koniecznością zmiany Statutu PSPŚ, Zarząd Stowarzyszenia prosi wszystkich członków o: 

      ·        jak najszybsze potwierdzenie swojej obecności względnie nieobecności na walnym zebraniu członków PSPŚ,
      ·        zapoznanie się z planowanym, nowym kształtem statutu,            
      ·       w przypadku niemożności pojawienia się na zebraniu, podpisanie pełnomocnictwa udziału w głosowaniu na rzecz członka Stowarzyszenia deklarującego swój udział w zebraniu,
      ·         podpisanie  klauzuli RODO (jak w załączniku) i wysłanie razem z pełnomocnictwem.
     Szczegóły w mailach przesłanych bezpośrednio do członków PSPŚ.

 

 

Więcej artykułów…