40 Jubileuszowy Festiwal Muzyki Dawnej

Najstarszy w Polsce festiwal muzyki dawnej w urokliwym karpackim "miasteczku z klimatem". Zapraszamy na koncerty festiwalowe 40 Jubileuszowego Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej - 11 - 15 lipca 2018

Koncerty, kursy, sympozja, koncerty!!!

W imieniu Marleny Borowskiej ponawiamy zaproszenie na wydarzenia artystyczne VI Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica w Suwałkach. W tej edycji, oprócz kontynuacji poprzednich form edukacyjnych, odbędzie się I Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej. Imprezy edukacyjno-artystyczne VI Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica 14.08-14.10.2018 w Suwałkach:


- XIII Ogólnopolski Kurs Wokalny - Warsztaty Operowe (14-24.08)
- VI Ogólnopolskie Seminarium Sztuki Aktorskiej (14-20.08)
- I Międzynarodowe Seminarium Rosyjskiej Liryki Wokalnej (20-22.08)
- I Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej dla uczniów, studentów i absolwentów (24-26.08)

Do udziału w pracach jury zostali zaproszeni znakomici artyści, pedagodzy wokalistyki kultywujący wartości estetyki i sztuki wokalnej Profesor Haliny Słonickiej.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie organizatora: www.psmsuwalki.pl

W niedzielę wieczorem 15 października po długiej chorobie odszedł wspaniały polski bas, zielonogórzanin,ciepły życzliwy człowiek i wielki artysta światowego formatu Romuald Tesarowicz. Bardzo kochał życie i pomagał każdemu. Wspomnieć wystarczy choćby koncerty na rzecz powstającego w Zielonej Górze hospicjum czy inne niezliczone działania charytatywne. Pomimo choroby do końca aktywny i entuzjastyczne nastawiony do życia i do muzyki. Niech odpoczywa w pokoju.